چگونه مستر کارت MasterCard تهیه کنیم؟

چگونه مستر کارت MasterCard تهیه کنیم؟ | آسان کارت

مستر کارت چیست؟

مسترکارت یک شرکت آمریکایی و چند ملیتی است که خدمات مالی را ارائه می دهد. این شرکت با پردازش پرداخت های بین بانکی بازرگانان و همچنین با صدور کارت های اعتباری به بانک ها یا اتحادیه های اعتباری، کسب درآمد می نماید. از این کارت ها می توان در مواردی مانند خریدهای آنلاین، استفاده از دستگاه های POS و ATM، گرفتن وقت سفارت ، پرداخت هزینه آزمون های تافل،GRE و ... استفاده نمود. از مزایای مسترکارت می توان به کارمزدهای ناچیز ، دریافت صورت حساب روزانه ، نقدکردن وجوه از دستگاههای خودپرداز(ATM) در بیشتر کشورهای جهان، خرید از تمامی فروشگاه های بین المللی ، انتقال پول از شعب ارزی بانک های بین المللی، صرافی ها و بانک های اینترنتی اشاره کرد.

انواع مستر کارت:

  1. کارت اعتباری ( Credit card )

نوعی کارت پرداخت است که به یک حساب بانکی متصل است وبرای اشخاص حقیقی یا حقوقی صادر می شود. شخص با توجه به میزان اعتباری که بانک صادر کننده به او داده، بدون داشتن موجودی امکان برداشت از حساب خود تا سقف اعتبار را دارد و پس از مدت معینی بدون هیچ گونه کارمزدی بدهی خود را به بانک پرداخت می نماید.

بر روی این کارت، نام دارنده کارت و شماره 16 رقمی که منحصر به فرد بوده و اطلاعاتی نظیر بانک صادرکننده و ... را می توان از آن استخراج کرد، به صورت برجسته حک شده است. در پشت کارت یک نوار مغناطیسی تیره رنگ وجود دارد که حاوی برخی اطلاعات از مالک کارت اعتباری و همچنین مشخصات حساب و ... است.

Mastercard Credit Card - AsanCard

  1. کارت نقدی ( Debit card )

این کارت نیز به یک حساب بانکی متصل است و فقط به میزان موجودی در حساب می توان با آن پرداخت و خرید انجام داد ، در واقع این کارت مانند پول نقد می باشد که با استفاده از آن، پول از حساب شخصی فرد کم می شود. این کارت در ایران رایج ترین نوع کارت از نوع ریالی است.

Mastercard Debit Card - AsanCard

  1. کارت پیش پرداخت ( Prepaid card )

این نوع کارت ها به حساب بانکی متصل نیستند و فقط به میزان موجودی تعریف شده می توان، خرید و پرداخت را انجام داد.همچنین  این کارت ها یکی از پر استفاده ترین انواع کارت های ارزی در ایران تحت برند ویزا کارت یا مستر کارت هستند  و اغلب به صورت کارت های مجازی یا فیزیکی قابل تهیه می باشند.از این نوع کارت ارزی می توان کارت های هدیه ( Gift card ) و کارت های مسافرتی (  ( Travel cardرا نام برد که امکان تهیه آن از طریق برخی شرکت ها یا بانک ها وجود دارد.

در حال حاضر به علت برخی تحریم هایی که درایران وجود دارد شرکت های خصوصی برای تهیه وصدور این کارت ها ازبانک هایی در کشورهای نزدیک ایران مانند عمان ، امارات و... که ارائه دهنده ی  مستر کارت می باشند، استفاده می کنند.

Mastercard PrePaid Card - AsanCard