پرداخت هزینه آزمون تاییدیه مهارت پزشکی امریکا USMLE

پرداخت هزینه آزمون تاییدیه مهارت پزشکی امریکا USMLE | آسان کارت

آزمون USMLE

تمامی پزشکان و دانشجویان رشته های پزشکی که قصد ادامه تحصیل و یا اشتغال در رشته های پزشکی در ایالات متحده آمریکا را دارند، بایستی در آزمون تعیین سطح با عنوان USMLE (United State Medical Licensing Examination) شرکت کنند. این آزمون حتی برای فارغ التحصیلان دانشگاه های ایالات متحده که درصدد شروع به کار در بخش پزشکی هستند، نیز لازم است برای همین بایستی موسسه ECFMG مدارک تحصیلی پزشکی آن ها را تأیید کند. در حالت کلی، آزمون USMLE در سه سطح برگزار می شود و متقاضی آزمون بعد از تکمیل و موفقیت در مرحله قبل می تواند در سطح بالاتر شرکت کند. طبیعتاً هر کدام یک از سطوح آزمون، رعایت اصول پزشکی و مهارت های علمی خاصی از متقاضی را سنجش می نماید.

سطح USMLE STEP 1

پایین ترین سطح آزمون USMLE است که دانش عمومی پزشکی، اطلاعات دارویی و فنون پایه بهبود سلامت بیمار و ... را شامل می شود.

سطح USMLE STEP 2

این سطح به دو قسمت CK و CS تقسیم می شود. سطح CK) Clinical knowledge) به تعیین و ارزیابی دانش پزشک در زمینه علوم بالینی می پردازد. متقاضی در این آزمون بایستی به دانش مرتبط با مکانیسم های متداول بیماری ها، تشخیص صحیح بیماری، پیشگیری و ... اشراف داشته باشد. سطح CS(Clinical Skill) نیز بر روی ارزیابی مهارت های کلینیکی متقاضی تمرکز دارد. پزشک در شرایط کاملا طبیعی و عادی بایستی بتواند مراجعین را به صورت واقعی ولی در حالت شبیه سازی شده مداوا نماید. پزشک از لحظه ی ورود مراجعه کننده تا انتهای فرآیند درمان به صورت کاملا محترمانه و علمی باید با بیمار تعامل کند. صلاحیت پزشک در این سطح از آزمون، علاوه بر دانش پزشکی براساس فاکتورهای نحوه تعامل اجتماعی، مهارت های فردی و ... نیز سنجیده می شود. از آنجایی که معاینه و تعاملات پزشک با بیمار به زبان انگلیسی است و متقاضی بایستی با اصطلاحات و موضوعات مرتبط آشنا باشد، از این رو متقاضی آزمون USMLE نیازمند به داشتن مدرک تافل و یا جی آر ای نیست.

سطح3 USMLE STEP

این سطح به عنوان بالاترین سطح، مهارت های مدیریتی پزشکان را مطابق بر استاندارد های ایالات متحده مورد سنجش قرار می دهد و از آنجایی که آشنایی و مدیریت بیمارستان نیازمند داشتن دانش و حضور در محیط بیمارستان های ایالات متحده دارد، متقاضی این آزمون بعد از حضور در آمریکا و انتهای سال اول رزیدنتی در این آزمون ارزیابی می شود.

در حالت عمومی پزشک متقاضی می تواند سطوح USMLE STEP 1 و USMLE STEP 2(CK) را در کشورهای همسایه نظیر امارات متحده عربی و ترکیه و... و سطوح بالاتر را در داخل ایالات متحده آزمون دهد.

اطلاعات کامل تر را می توانید از وبسایت رسمی USMLE دریافت کنید.

برای آگاهی از نرخ به روز هزینه های هر یک از سطوح آزمون می توانید از لینک استفاده نمایید.

لینک های مرتبط با ثبت نام آزمون USMLE

1- لینک ثبت نام در آزمون USMLE
2- آگاهی از نرخ به روز هزینه های هر یک از سطوح آزمون
3- وبسایت موسسه برگزار کننده ی آزمون USMLE