مستر کارت هدیه  مجازی ( Virtual GiftCard ) سه ماه اعتبار و مسترکارت هدیه فیزیکی ( Physical GiftCard ) یک سال اعتبار دارند.
مستر کارت هدیه فیزیکی با پرداخت مجدد هزینه ی صدور امکان تمدید و انتقال موجودی به مسترکارت فیزیکی جدید را داشتند و مسترکارت های مجازی قبل از منقضی شدن ، در پنل آنلاین بانکی گزینه ی Request Breakage  مشاهده می شد که با انتخاب آن مسترکارت مجازی یک دوره 3 ماهه دیگر تمدید میشد.

اما از این پس امکان تمدید کارت های هدیه پس از انقضا ( Request Breakage ) وجود ندارد. برای استفاده از موجودی مانده در کارت های خود می توانید از یکی از راه های زیر استفاده نمایید:

1.انتقال کارت به کارت : در این روش شما این امکان را دارید که با موجودی مستر کارت هدیه فیزیکی یا مسترکارت مجازی خود را با کسر 5 دلار کارمزد به مسترکارت قابل شارژ مسافرتی خودتان ( قرمز رنگ ) منتقل کنید و از سوخت شدن موجودی کارتتان جلوگیری نمایید.

2.صدور کارت مجازی جدید : در این روش شما با استفاده از گزینه ی Issue Virtual Card در پنل بانکی امکان صدور کارت مجازی جدید ( پیش از انقضا کارت اصلی) با موجودی مستر کارت فعلی خود را دارید، در این روش شما با صدور کارت 10تا 25 دلاری 3 دلار کارمزد و برای صدور کارت مجازی 25 تا 500 دلاری 5 دلار کارمزد پرداخت میکنید و می توانید مستر کارت مجازی جدیدی با سه ماه اعتبار در پنل خود ایجاد نمایید.

3.فروش مانده کارت : روش جایگزین دیگری که وجود دارد که جزو خدمات جانبی مجموعه می باشد، فروش مانده کارت می باشد.در این  روش اگر شما در مدت اعتبار کارتتان موفق نشدید از موجودی کامل مسترکارتتان استفاده کنید، میتوانید حداقل 10روز قبل از انقضا با کسرکارمزد (5 درصد برای موجودی بالای 100 دلار و 5 دلار برای موجودی پایین 100 دلار)  موجودی کارتتان را به فروش برسانید و مبلغ آن را بصورت ریالی طی بازه ی زمانی مشخص شده در سایت دریافت نمایید

توجه داشته باشید که حتما از یکی از این 3 روش موجودی مستر کارتی که به زودی منقضی می شود را به صفر برسانید و کارت خود را خالی کنید.زیرا پس از منقضی شدن کارت امکان بازگشت موجودی وجود نخواهد داشت.