پرداخت هزینه ثبت نام آزمون ‏GRE general‎

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون ‏GRE general‎ | آسان کارت

آزمون GRE general چیست؟هزینه های آن چگونه پرداخت می شود؟

آزمون GRE مخفف Graduate Record Examination یکی از مهمترین و شناخته ترین آزمونها است که متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه های خارجی با داشتن نمره آزمون بالا، امکان موفقیتشان در فرایند پذیرش بسیار بالاتر می رود. این آزمون که توسط موسسه ETS برگزار می شود، برای دانشگاه های ایالات متحده به عنوان یک مورد الزامی مطرح است ولی برای دانشگاه های اروپا و کانادا عمدتاً مدرک آزمون های تافل و آیلتس متداول است و مدرک این آزمون کمتر درخواست می شود. این آزمون در دو حالت (Paper-Based) و (Computer-Based) در بسیاری از کشورهای جهان برگزار می شود. در ایران نیز توسط سازمان سنجش کشور و چندین موسسه برگزار می شود.

آزمون جی آر ای در دو نوع GRE General و GRE Subject برگزار می شود. GRE Generalهمانطور که از نام آن نیز مشخص است در اکثر رشته ها به عنوان معیار سنجش توانایی و مهارت های زبانی و اطلاعاتی دانشجو محسوب می شود. آزمونGRE Subject نیز برای برخی از رشته ها برگزار می شود. نمره آزمون برای چهار دانشگاه انتخاب شده توسط دانشجو، به صورت رایگان انجام می گیرد ولی انتخاب دانشگاه بیشتر، در بر گیرنده هزینه اضافی است.

آزمون جی آر ای از سه بخش تشکیل شده است:

- استدلال کلامی(Verbal Reasoning)
- استدلال کمی(Quantitative Reasoning)
- نوشتار تحلیل(Analytical Writing )

هزینه ثبت نام آزمون جی آر ای جنرال/تغییر زمان و مکان آزمون، ریپورت نمره

هزینه ثبت نام عادی آزمون مبلغ 205 دلار است و در حالت ثبت نام با تأخیر(Late registration) مبلغ 25 دلار اضافه شده و مبلغ نهایی 230 دلار محاسبه می شود. زمان ثبت نام با تأخیر، از یک هفته تا 4 روز مانده به تاریخ امتحان، فقط برای ثبت نام های آنلاین روش آزمون paper Base امکان پذیر است. همچنین هزینه تغییر زمان و یا مکان آزمون نیز هر کدام مقدار 50 دلار هزینه اضافی در بر دارد. هزینه هر گزارش بیشتر از چهار مورد رایگان، مقدار 27 دلار هزینه ارسال محاسبه می شود. هزینه های مرتبط با سایر موارد نیز در این لینک آورده شده است.

راهنمای ثبت نام آزمون GRE General

1. ورود به وب سایت ETS
2. انتخاب نوع آزمون
3. ایجاد اکانت/ تکمیل اطلاعات شخصی و دانشگاهی
4. انتخاب کشور/ شهر/مرکز برگزار کننده و تاریخ آزمون
5. انتخاب حداکثر 4 دانشگاه/دانشکده و کد موسسه جهت ارسال رایگان نمرات آزمون
6. پرداخت هزینه آزمون

راهنمای تغییر تاریخ و مرکز آزمون و ریپورت نمره

برای این منظور لازم است وارد اکانت خود شوید و مواردی که نیاز به تغییر دارد را انتخاب کرده و تغییر دهید. همانطور که در بالا نیز اشاره شد، این تغییرات شامل پرداخت هزینه اضافی می شود.

 

شما می توانید پرداخت ارزی خود را به یکی از دو روش زیر انجام دهید: