سوالات متداول سایت آسان کارت

ارائه خدمات مشاوره و انجام پرداخت های ارزی بین المللی آنلاین، با بهره گیری از ابزارها و زیرساخت های داخلی و بین المللی در چارچوب قوانین موضوعه، به نمایندگی از طرف کاربران محترم
سایت آسان کارت در طی سالهای فعالیت خود با ارائه خدمات دقیق، به موقع و سریع و همچنین حمایت و پشتیبانی مشتریان محترم و وفادار توانسته ضمن ایجاد حس اعتماد و دریافت کلیه مجوزهای لازم از مبادی ذیربط از جمله نماد اعتماد الکترونیکی، مجوز انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی، سازمان نظام صنفی رایانه ای و ...سهم قابل توجهی از این بخش بازار کسب و کارهای اینترنتی را از آن خود نماید. یقیناً این مسئله محقق نمی شد مگر با اعتماد مشتریان و کاربران محترم سایت آسان کارت که به لطف آنان امروز این مهم محقق گردیده است.
از زمان تکمیل فرآیند ثبت سفارش و انجام پرداخت، حداکثر تا پایان وقت اداری همان روز.
ساعت کاری وبسایت آسان کارت همه روزه از ساعت 9 الی 23 بوده و زمان انجام هر سفارش حسب مورد متفاوت است. لطفا جهت کسب اطلاعات دقیق تر به بخش توضیحات هر یک از خدمات، مراجعه فرمایید.
بله. به منظور جلوگیری از کلاهبرداری و جعل هویت و نشانی در فضای مجازی، سایتهای فعال دارای مجوز، بر اساس قانون و تأکید پلیس محترم فتا می بایست قبل از انجام خدمات و یا تحویل محصول، نسبت به احراز هویت کاربران اقدام نمایند. لذا وبسایت آسان کارت با دریافت مدارک شناسایی معتبر، نسبت به انجام این مهم، اقدام می نماید. بدیهی است صرفا سفارشات کاربرانی قابل انجام خواهد بود که فرآیند احراز هویت آنان، تکمیل شده باشد.
هزینه ارسال سفارش یا مدارک اعم از پیک و ارسال پستی بر عهده مشتری می باشد.