نحوه پرداخت هزینه ثبت نام آزمون ‏GMAT و ریپورت نمره

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام آزمون ‏GMAT و ریپورت نمره | آسان کارت

 

آزمون GMAT چیست؟ نحوه پرداخت هزینه آن چگونه است؟

ثبت نام آزمون‏GMAT، ریپورت نمره

آزمون GMAT جی مت(Graduate Management Admission Test) یکی از مهمترین آزمون های زبان انگلیسی است که میزان توانایی و مهارت های متقاضی را می سنجد. نمره این آزمون یک شرط اصلی جهت پذیرش در اکثر Business School ها، دوره های MBA و رشته های اقتصاد و مجموعه مدیریت ( مالی، اجرایی، ...) محسوب می شود. محتوای آزمون شامل سنجش چهار مهارت زیر است: مهارت نوشتاری(Analytical writing assessment)، استدلال ترکیبی(Integrated Reasoning)، مهارت کلامی(Verbal)، و مهارت ریاضی(Quantitative). هر بخش نمره بخصوصی دارد که مجموع نمرات آنها می تواند 200 الی 800 باشد. در حالت کلی نمره قابل قبول مقدار 600 الی 700 می باشد که بسته به دانشگاه پذیرش دهنده متفاوت است. آزمون به صورت کامپیوتری برگزار می شود و از روش CAT (Computer Adaptive Test) تبعیت می کند. یعنی کامپیوتر بر اساس جواب سوالی قبلی، سوال بعدی را مطرح می کند. اطلاعات اضافی در این مورد را در این لینک مشاهده نمایید.

از آنجایی که در شرایط فعلی امکان برگزاری آزمون جی مت در کشور وجود ندارد، متقاضیان می توانند از طریق کشورهای همسایه در آزمون شرکت کنند. به همین منظور در صفحه انتخاب محل آزمون(Find a Test Center) با وارد کردن ایران، محل های آزمون نزدیک را مشاهده کنید. البته با وارد کردن کشور ایران نزدیکترین گزینه ها در کشورهای حاشیه خلیج فارس نشان داده می شود. برای مشاهده مراکز آزمون در همسایه های شمال و شمال غرب کشور، گزینه آذربایجان یا ترکیه را انتخاب کنید. با این روش، مراکز آزمون در آذربایجان، ارمنستان، گرجستان و ترکیه نشان داده می شود که به لحاظ هزینه و دسترسی مقرون به صرفه تر است.

هزینه آزمون GMAT

هزینه ثبت نام آزمون GMAT مقدار ثابت 250 دلار است و در تمامی کشورها مقدار ثابتی است و با کارت های اعتباری ویزا /مستر کارت قابل پرداخت است. با ثبت نام آزمون جی مت، شما این امکان را دارید که به تعداد 5 دانشگاه، ریپورت نمره(GMAT Score Report) رایگان داشته باشید. و به ازای هر دانشگاه جدید باید 28 دلار اضافی پرداخت کنید. تغییر محل آزمون 50 دلار هزینه دارد. آزمون ثبت نام شده امکان کنسل کردن دارد و اگر تا 7 روز مانده به تاریخ آزمون تقاضای کنسلی بدهید، مقدار 80 دلار به شما عودت داده می شود و درصورت درخواست کنسلی آزمون، در کمتر از 7 روز مانده به آزمون، هیچ مبلغی به شما برگردانده نمی شود.

راهنمای ثبت نام GMAT و ریپورت نمره آن

1- ورود به وبسایت رسمی GMATبین الملل
2- ایجاد اکانت و تکمیل پروفایل بر روی وبسایت
3- انتخاب گزینه Take a GMAT Exam از منوی سمت راست بالا
4- انتخاب روز و مکان آزمون
5- انتخاب دانشگاه جهت گزارش نمره
6- پرداخت هزینه