ثبت نام آزمون آیلتس IELTS خارج از کشور

ثبت نام آزمون آیلتس IELTS خارج از کشور | آسان کارت

ثبت نام آیلتس( IELTS) و پرداخت هزینه های آن

آزمون زبان آیلتس(International English Language Testing System) جزو مهمترین آزمون های زبان انگلیسی است و کسب نمره خوب در این آزمون برای افرادی که قصد ادامه تحصیل و یا مهاجرت کاری به کشور های انگلیسی زبان(مخصوصا ایالات متحده و کانادا) دارند بسیار ضروری است. در این آزمون چهار مهارت شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتاری (Listening, Reading, Writing, Speaking) ارزیابی می شود. نمره آزمون نیز مابین 9-0 است و نمرات بالای 6مطلوبیت بالاتری دارند.

آزمون آیلتس در دو نوع آکادمیک(Academic) و جنرال(General Training) اجرا می شود. نوع آکادمیک برای دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در کشورهای نظیر انگلستان، کانادا، ایالات متحده و یا استرالیا را دارند و آیلتس جنرال برای افرادی است که قصد مهاجرتی کاری و تجاری به کشورهای استرالیا، آمریکا، سوئد، فنلاند، انگلستان، کانادا و نیوزلند و ... را دارند. این آزمون در اکثر کشورهای جهان برگزار می شود و در کشور ما توسط آیلتس تهران، موسسه پروشات نوين، موسسه ايرسافام، كالج زبان ماهان، دانشگاه آزاد اسلامی، موسسه آموزش عصر دين و دانش، شکوه تهران و ... برگزار می شود. متقاضی شرکت در آزمون آیلتس IELTS می تواند این آزمون را در خارج از ایران و در کشورهای همسایه مانند ترکیه (استانبول، آنکارا)، امارات ( دبی، ابوظبی)، عراق( اربیل کردستان)، آذربایجان (باکو)، ارمنستان، گرجستان و ... شرکت کند. برای شرکت در آزمون آیلتس جنرال یا آکادمیک  در سایر کشورها، لازم است هزینه آزمون به صورت آنلاین و غیر ریالی پرداخت شود. شما می توانید برای انتخاب محل آزمون سایر کشور ها از این لینک استفاده کنید و لازم است بعد از انتخاب زمان و مکان آزمون پرداخت هزینه ثبت نام را نهایی کنید.

 

هزینه ثبت نام

هزینه آزمون بر اساس محل آزمون و تغییرات برابری نرخ ارز، مبالغ متفاوتی دارد. به عنوان مثال هزینه آزمون آیلتس آکادمیک idP در شهر آنکارای ترکیه، 800 لیر ترکیه و هزینه آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک Computer based در امارات برابر با 1260درهم امارات است.

نکته: در صورت نیاز به رزرو بلیط هواپیما و هتل در کشورهای همسایه نیز، می توانید از این لینک جهت آشنایی با نحوه رزرو بلیط پرواز خارجی استفاده کنید.

با تکمیل سفارش ارسال یک Order Number برای سفارش پستی ایجاد می شود و لازم است برای پیگیری بعدی حفظ شود.

راهنمای ثبت نام آیلتس مراکز خارج از کشور

1- ورود به وبسایت آیلتس
2- انتخاب گزینه Find a Test Location محل برگزاری آزمون از منوی Book a Test
3- انتخاب زمان و مکان آزمون
4- ایجاد اکانت کاربری
5- تکمیل پروفایل
6- انتخاب روش پرداخت آنلاین: در این شرایط پس از رزرو و book کردن آزمون از طریق بخش پرداخت آنلاین ارزی آسان کارت اقدام به ثبت سفارش کنید تا ما به جای شما برای پرداخت این هزینه اقدام کنیم.

 

سوالات متداول هزینه آزمون آیلتس

بله، آزمون IELTS در کشور ما توسط آیلتس تهران، موسسه پروشات نوين، موسسه ايرسافام، كالج زبان ماهان، دانشگاه آزاد اسلامی، موسسه آموزش عصر دين و دانش، شکوه تهران و ... برگزار می شود.

قیمت آزمون Ielts با توجه به مرکز برگزار کننده آزمون متفاوت بوده و نمی توان قیمت مشخصی برای آن تعریف کرد؛ به عنوان مثال هزینه آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک Computer based در امارات برابر با 1260درهم امارات است.

آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک توسط دو سازمان British council و idp استرالیا برگزار می شود.