هزینه ثبت نام آزمون ‏GRE Subject, Rescheduling, Report‎‏ را چگونه پرداخت کنم؟

هزینه ثبت نام آزمون ‏GRE Subject, Rescheduling, Report‎‏ را چگونه پرداخت کنم؟ | آسان کارت

آزمونGRE ،(Graduate Record Examination) که به عنوان یکی از مهمترین آزمون های تعیین سنجش مهارت های زبان انگلیسی و مهارت های عمومی علمی محسوب می شود، در قالب دو نوع آزمون General و Subject برگزار می شود. آزمون جی آر ای عمدتاً توسط دانشگاه های ایالات متحده درخواست می شود ولی تعدادی از دانشگاه های اروپا نیز برای پذیرش دانشجو، نمره این آزمون را درخواست می کنند. آزمون جی آر ای سابجکت برای برخی از رشته ها برگزار می شود و در سنجش دانش فرد، علاوه بر دانش عمومی زبان انگلیسی، دانش زبان انگلیسی وی در زمینه تخصصی و رشته خاص نیز سنجیده می شود. این آزمون نیز مشابه آزمون های بین المللی تافل و جی آر ای جنرال، توسط موسسه ETS بر گزار می شود و مراکز برگزاری آن در ایران نیز سازمان سنجش کشور و چندین موسسه دیگر می باشد.

مجموعه هشت رشته ای که آزمون GRE Subject در آنها برگزار می شود، طبیعتاً تعداد سوالات، منابع امتحانی، نحوه محاسبه نمره آزمون متفاوتی دارند. به همین جهت برای آگاهی از شرایط آزمون برای هر کام از رشته، بر روی لینک مربوط به آن رشته کلیک کنید. بیوشیمی، بیولوژی، بیولوژی سلولی و مولکولی ، شیمی، ادبیات انگلیسی، ریاضی، فیزیک، و روانشناسی.

هزینه ثبت نام آزمون جی آر ای سابجکت/تغییر زمان و مکان آزمون، ریپورت نمره

هزینه ثبت نام عادی آزمون جی آر ای سابجکت مبلغ 150 دلار است و در حالت ثبت نام با تأخیر(Late registration) مبلغ 175 دلار محاسبه می شود. ثبت نام با تأخیر از یک هفته تا چهار روز مانده به تاریخ آزمون و فقط برای ثبت نام های آنلاین امکان پذیر است. هزینه تغییر زمان آزمون(Rescheduling ) و تغییر مکان آزمون، مقدار 50 دلار برای هر کدام محاسبه می شود. برای ریپورت نمره آزمون به هر یک دانشگاه بیشتر(بیشتر از 4 دانشگاه رایگان)، 27 دلار هزینه در بر دارد. پیشنهاد ما این است که هزینه های آزمون را از صفحه اصلی آن در این لینک مشاهده نمایید.

از آنجایی که تعداد دفعات بر گزاری آزمون GRE Subject در طول سال محدود تر از سایر آزمون هاست، توصیه می شود که ددلاین آزمون را حتما توجه فرمایید. چرا که در صورت از دست دادن ددلاین ثبت نام، شاید مجبور باشید چندین ماه منتظر زمان ثبت نام آزمون بعدی باشید.

 

راهنمای ثبت نام آزمون GRE Subject

1. ورود به وبسایت ETS
2. انتخاب نوع آزمون
3. ایجاد اکانت/ تکمیل اطلاعات شخصی و دانشگاهی
4. انتخاب کشور/ شهر/مرکز برگزار کننده و تاریخ آزمون
5. انتخاب حداکثر 4 دانشگاه/دانشکده و کد موسسه جهت ارسال رایگان نمرات آزمون
6. پرداخت هزینه آزمون

راهنمای تغییر تاریخ و مرکز آزمون و ریپورت نمره

برای این منظور لازم است وارد اکانت خود شوید و مواردی که نیاز به تغییر دارد را انتخاب کرده و تغییر دهید. همانطور که در بالا نیز اشاره شد، طبیعتاً این تغییرات شامل پرداخت هزینه اضافی می شود.