آموزش گام به گام ثبت نام تافل TOEFL-iBT

آموزش گام به گام ثبت نام تافل TOEFL-iBT | آسان کارت

آزمون تافل TOEFL-iBT

نمره آزمون TOEFL(Test of English as a Foreign Language) که توسط موسسه ETS برگزار می شود، در اغلب دانشگاه های انگلیسی زبان اروپا، موسسات تحقیقاتی و برخی از دانشگاه های ایالات متحده، پذیرفته می شود. دانشجویان می توانند به جز آزمون تافل، در آزمون های دیگری چون آیلتس، PTE، GRE، GMAT و ... شرکت کنند که مقایسه ای بین این آزمونها، در مقاله "بررسی و مقایسه آزمون زبان: جی آر ای GRE، تافل TOEFL، آیلتس IELTS" آورده شده است. آزمون تافل به دو روش کاغذی (Paper Based) و اینترنتی (internet Based) برگزار می شود ولی آزمون اینترنتی آن از مقبولیت بیشتری برخوردار است.

 

آموزش گام به گام ثبت نام تافل TOEFL-iBT

 ثبت نام عادی آزمون تافل، برای هر تاریخ مشخصی، هفت روز مانده به همان تاریخ بسته می شود. ثبت نام با تأخیر(Late Registration) برای هر تاریخ مشخص، سه روز قبل همان تاریخ بسته می شود و شامل هزینه اضافی می گردد. در حال حاضر هزینه ثبت نام آزمون تافل عادی در ایران 225 دلار آمریکا و هزینه ثبت نام با تأخیر 40 دلار بیشتر است. برای تسریع و عدم وقفه در فرآیند ثبت نام بهتر است اطلاعات مورد نیاز نظیر؛ مکان و زمان دقیق آزمون، شماره پاسپورت، کدملی و .. را همراه خود داشته باشید.
برای ثبت نام تافل در صفحه اصلی موسسه ETS لازم است از بخش TOEFL و زیر مجموعه For Test TakersواردRegister for the Test شوید. در این صفحه اگر شما قبلا ثبت نام کرده باشید، با نام کاربری و رمز ورود می توانید وارد شوید. در غیر اینصورت بایستی ثبت نام نمایید. ما در این فایل راهنما، با پیش فرض نداشتن پروفایل قبلی در وبسایت ETS.org، شما را در ثبت نام، انتخاب گزینه آزمون و نحوه پرداخت راهنمایی می کنیم.

آموزش گام به گام ثبت نام تافل TOEFL-iBT | آسان کارت

نکته مهمی که اکثر آزمون دهندگان بدان توجه نمی کنند مواردی است که در ابتدای صفحه بعد ارائه شده است که متأسفانه گاهاً مشکلاتی برای برای داوطلبان پیش می آورد. در این صفحه، فرم تکمیل اطلاعات پایه شما می باشد که نیازمند آن است با دقت و بدون شتابزدگی پر شود. در این بخش بایستی حتما مواردی که ستاره دار می باشند را پر کنید و سایر موارد اختیاری می باشد. بر این اساس ترجیحا موارد ستاره دار را پر کنید. نکته: دقت نمایید که نام و نام خانوادگی و سایر اطلاعات مرتبط را مطابق با پاسپورت خود تکمیل نمایید.

راهنمای تصویری ایجاد اکانت تافل iBT | آسان کارت

در صفحه بعد، لازم است اطلاعاتی چون محل تولد، زبان مادری و کشور مقیم تکمیل شود. 

راهنمای تصویری ایجاد پروفایل تافل iBT | آسان کارت

در صفحه بعدی استفاده از خدمات رایگان تافل به شما پیشنهاد می شود. این خدمات شامل ارسال اطلاعات پروفایل، پیشینه تحصیلی و ... به موسسات و دانشگاه ها می باشد تا بر اساس آن، شما به فرصت های تحصیلی، موقعیتهای کاری و تحقیقاتی بهتر دست یابید. می توانید برای دوری از سردرگمی، این مرحله را با ارائه پاسخ منفی، رد کنید.

ثبت نام، هزینه و پرداخت تافل TOEFL | آسان کارت
صفحه بعدی نام کاربری و رمز عبور و سوال امنیتی را که توسط خودتان وارد می شود، به عنوان دسترسی امن و خصوصی به صفحه شخصی شما، بر روی وبسایت تافل قرار می دهد. 

رجیستریشن و پرداخت هزینه تافل TOEFL | آسان کارت

بعد از تکمیل فرم مذکور، داده های وارد شده جهت تأیید نهایی به شما نشان داده می شود. با بررسی صحت اطلاعات بر روی گزینه ادامه کلیک کنید. با تأیید نهایی اطلاعات نمایش داده شده، ایمیل تائید برای شما ارسال شده و پیام زیر نمایش داده می شود.

Your Account Has Been Created!

 سپس شما می توانید به صفحه اصلی پروفایلتان وارد شوید. در صفحه مذکور امکان انتخاب آزمون جدید، نمایش نمرات آزمون ها، اصلاح اطلاعات پروفایل و ... وجود دارد

آموزش تصویری کامل ثبت نام تافل TOEFL | آسان کارت

لازم است در این مرحله روی گزینه Register for a Test کلیک کنید تا وارد مرحله انتخاب آزمون تافل بشوید.  در صفحه بعدی، نکات و موارد مهم در ثبت اطلاعات و قوانین مرتبط نشان داده می شود. با قبول و تأیید قوانین، فرم تکمیل کشور، استان، زمان آزمون و موسسه آزمون گیرنده جهت انتخاب در صفحه نمایان می شود.

پرداخت اینترنتی دلاری تافل | آسان کارت

آزمون تافل در شهرهای آمل، اصفهان، ارومیه، شیراز، تبریز، تهران، زنجان و جیرفت و ... برگزار می شود و شما می توانید یکی از گزینه های مذکور را جهت شرکت در آزمون تافل در ایران انتخاب نمایید. همچنین تعدادی از دانشجویان، سنترهای ترکیه، امارات و ارمنستان را برای شرکت در آزمون تافل انتخاب می کنند. در بند 2 ثبت نام آزمون تافل، زمان مناسب خودتان را جهت شرکت در آزمون انتخاب نمایید.
در این بخش شما می توانید یک بازه ی زمانی را انتخاب کنید و با انتخاب زمان و کلیک بر روی گزینه جستجوی، گزینه های مرتبط با کشور، شهر و زمان مورد نظر در پایین صفحه نمایش داده می شود و شما می توانید بر اساس آن شهر، موسسه آزمون گیرنده، زمان آزمون را مشخص کنید.
نکته مهم: در قسمت دوم صفحه(زمان آزمون) اگر زمانهای نزدیک با رنگ قرمز نشان داده شده باشند به این معنی است که علاوه بر هزینه اصلی آزمون، مبلغی با عنوان ثبت نام با تأخیر، به مبلغ آزمون اضافه می گردد.

انتخاب سنتر آزمون تافل | آسان کارت

با مشاهده مکان و زمان آزمون و انتخاب گزینه مناسب، شما وارد صفحه تأیید خلاصه رزرو می گردید. اگر از انتخاب خود مطمئن هستید بر روی گزینه ادامه کلیک نمایید.

پرداخت آنلاین هزینه ثبت نام تافل | آسان کارت

بعد از تأیید خلاصه رزرو ، برای بالا بردن امنیت مراحل ثبت نام و اجرای آزمون، لازم است حداقل یکی از اطلاعات اصلی خود را وارد نمایید که شامل موارد زیر است: شماره پاسپورت، کد ملی، شماره گواهینامه، و یا سایر کارت های شناسایی.

ثبت نام وبسایت ETSو پرداخت هزینه تافل | آسان کارت

در صفحه بعد شما امکان انتخاب نحوه مشاهده نتیجه آزمون را دارید. شما می توانید یکی از دو روش مذکور را انتخاب نمایید. در حالتی که گزینه اول را انتخاب می کنید، ریپورت آزمون به صورت اینترنتی و بر روی ایمیل شما انجام می گیرد و در صورتیکه گزینه دوم را انتخاب نمایید به همراه ریپورت اینترنتی، امکان ارسال نتایج به چهار آدرس دانشگاهی رایگان نیز مقدور خواهد بود. توجه داشته باشید علاوه بر 4 دانشگاهی که به صورت رایگان انتخاب می شود، شما می توانید دانشگاه های دیگری را نیز انتخاب کنید. طبیعتا انتخاب های بیشتر شامل هزینه های اضافی می گردد. در ادامه با کلیک بر روی گزینه دوم، صفحه دیگری برای انتخاب دانشگاه ها باز می شود. در ادامه با کلیک بر روی گزینه دوم، صفحه دیگری برای انتخاب دانشگاه ها باز می شود.

راهنمای ریپورت نمره تافل به دانشگاه خارجی | آسان کارت

در صفحه ای که باز می شود شما بایستی دانشگاه، دپارتمان و کد دانشگاه را که مد نظر شماست تا نمره تافل به آنجا ارسال شود را مشخص نمایید.

راهنمای ریپورت نمره تافل TOEFL | آسان کارت

بعد از انتخاب دانشگاه مورد نظر ، در صفحه جدیدی که نمایان می شود، می توانید دانشگاه یا موسسه دیگری را تا تعداد 4 عدد اضافه نمایید.

پرداخت دلاری هزینه ثبت نام تافل TOEFL | آسان کارت

در ادامه سوالات عمومی از شما پرسیده می شود که تأثیری بر روی نتیجه آزمون ندارد و صرفا جهت ارائه خدمات بهتر و سایر اهداف وبسایت می باشد. این بخش را با دانش و اطلاعات شخصیتان می توانید پر کنید. همچنین مشابه مرحله ای که در تشکیل پروفایل وجود داشت، انتخاب و استفاده از خدمات رایگان تافل وجود دارد. بر روی آیکن ادامه کلیک نمایید تا به صفحه بعد بروید.

محتوای این صفحه پک های آزمون تافل می باشد که جهت آمادگی بیشتر توسط خود وبسایت ets.org ارائه می شود که هر کدام دارای هزینه های دلاری مشخصی می باشد. شما می توانید بسته های پیشنهادی را نیز به ثبت نام خود اضافه نمایید. توجه فرمایید از آنجایی که با انتخاب پک های مذکور هزینه های آنها، به هزینه نهایی ثبت نام تافل اضافه می شود.

پرداخت اینترنتی هزینه تافل با کارت شتاب | آسان کارت

در صفحه بعد، خلاصه اطلاعات سفارش جهت تأیید و ادامه ارائه می گردد. 

ثبت نام ارزان و سریع تافل | آسان کارت
در این بخش با تأیید سفارش بایستی نحوه ی پرداخت انتخاب شود. روشی که ما پیشنهاد می کنیم، پرداخت الکترونیک با ویزا کارت است که بدون هزینه اضافی و مشکلات پرداخت، به راحتی هر چه تمام تر انجام می گیرد. بدین منظور شما می توانید اقدام به ثبت سفارش " پرداخت آنلاین ارزی" کنید.
 

هزینه ثبت نام آزمون تافل آی بی تی/تغییر زمان و مکان آزمون، ریپورت نمره

هزینه ثبت نام عادی آزمون تافل آی بی تی بر حسب انتخاب کشور برگزار کننده آزمون، متفاوت است. هزینه ثبت نام عادی آزمون تافل آی بی تی برای مراکز برگزار کننده ایران 225 دلار بوده که در صورت ثبت نام با تأخیر آزمون تافل (Late registration) مبلغ 40 دلار به مبلغ اولیه افزوده می شود که از یک هفته تا چهار روز مانده به تاریخ آزمون  امکان پذیر است.
هزینه تغییر زمان آزمون تافل (Rescheduling)، مقدار 60 دلار بوده و  برای ریپورت نمره آزمون TOEFL به هر یک دانشگاه بیشتر(بیشتر از 4 دانشگاه رایگان)، 20 دلار لازم است از آنجایی که هزینه های آزمون در طول زمان امکان افزایش دارد، توصیه می شود است که هزینه های آزمون را از صفحه اصلی آن در این لینک مشاهده فرمایید.

سوالات متداول آزمون تافل و پرداخت هزینه

در صورت ثبت نام آزمون تافل از طریق ووچر، امکان کنسلی و بازگشت هزینه وجود ندارد اما در صورتی که، آزمون را به صورت عادی ثبت نام شود، امکان کنسل کردن و عودت هزینه وجود دارد.

ابتدا در سایت ets.org و در بخش تافل یک اکانت ساخته و فرم ثبت سفارش را تکمیل می کنید. در این مراحل لازم است تاریخ و مرکز برگزاری آزمون را انتخاب کرده و هزینه دلاری را پرداخت کنید.

بله، باید حداقل 14 روز بین دو آزمون TOEFL-iBTشما فاصله باشد.