چگونه هزینه ثبت نام آزمون آیلتس - IELTS مراکز خارج از کشور را پرداخت کنم؟

چگونه هزینه ثبت نام آزمون آیلتس - IELTS مراکز خارج از کشور را پرداخت کنم؟ | آسان کارت

IELTS چیست و هزینه آن چگونه
پرداخت می شود؟

ثبت نام آیلتس( IELTS) مراکز خارج از کشور

آزمون زبان آیلتس(International English Language Testing System) جزو مهمترین آزمون های زبان انگلیسی است و کسب نمره خوب در این آزمون برای افرادی که قصد ادامه تحصیل و یا مهاجرت کاری به کشور های انگلیسی زبان(مخصوصا ایالات متحده و کانادا) دارند بسیار ضروری است. در این آزمون چهار مهارت شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتاری (Listening, Reading, Writing, Speaking) ارزیابی می شود. نمره آزمون نیز مابین 9-0 است و نمرات بالای 6مطلوبیت بالاتری دارند. آزمون آیلتس در دو نوع آکادمیک(Academic) و جنرال(General Training) اجرا می شود. نوع آکادمیک برای دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در کشورهای نظیر انگلستان، کانادا، ایالات متحده و یا استرالیا را دارند و آیلتس جنرال برای افرادی است که قصد مهاجرتی کاری و تجاری به کشورهای ایالات متحده، سوئد، فنلاند، انگلستان، کانادا و نیوزلند و ... را دارند. این آزمون در اکثر کشورهای جهان برگزار می شود و در کشور ما توسط آیلتس تهران، موسسه پروشات نوين، موسسه ايرسافام، كالج زبان ماهان، دانشگاه آزاد اسلامی، موسسه آموزش عصر دين و دانش، شکوه تهران و ... برگزار می شود. در برخی موارد به انتخاب و یا بالاجبار، متقاضی آزمون می تواند این آزمون را در خارج از ایران و در کشورهای همسایه شرکت کند. برای شرکت در این آزمون در سایر کشورها، هزینه آزمون به صورت آنلاین و غیر ریالی پرداخت می شود. برای انتخاب محل آزمون سایر کشور ها از این لینک استفاده کنید. شما می توانید بعد از انتخاب زمان و مکان آزمون پرداخت هزینه ثبت نام را نهایی کنید.

هزینه ثبت نام

هزینه آزمون بر اساس محل آزمون و تغییرات برابری نرخ ارز، مبالغ متفاوتی دارد. به عنوان مثال هزینه آزمون آیلتس آکادمیک idP در شهر آنکارای ترکیه، 500 لیره ترکیه است و شهر باکوی آذربایجان 255 منات است. مقدار ریالی این دو مبلغ کمی متفاوت است.

نکته: در صورت نیاز به رزرو بلیط هواپیما و هتل در کشورهای همسایه نیز، می توانید از این لینک جهت آشنایی با نحوه رزرو بلیط پرواز خارجی استفاده کنید.

با تکمیل سفارش ارسال یک Order Number برای سفارش پستی ایجاد می شود و لازم است برای پیگیری بعدی حفظ شود.

راهنمای ثبت نام آیلتس مراکز خارج از کشور

1- ورود به وبسایت آیلتس
2- انتخاب گزینه Find a Test Location محل برگزاری آزمون از منوی Book a Test
3- انتخاب زمان و مکان آزمون
4- ایجاد اکانت کاربری
5- تکمیل پروفایل
6- انتخاب روش پرداخت آنلاین(امکان پرداخت آفلاین نیز وجود دارد).
7- پرداخت هزینه آزمون