راهنمای افتتاح حساب پی پال PayPal و verify کردن آن با مسترکارت

راهنمای افتتاح حساب پی پال PayPal و verify کردن آن با مسترکارت | آسان کارت

 

راهنمای افتتاح حساب پی پال (PayPal)، و verify کردن آن با "ویزا کارت" و "مستر کارت"

پی پال، یکی از امن ترین و سریع ترین روش های انتقال پول در فضای اینترنت می باشد. تمام کسانی که آشنایی کلی با پرداخت های آنلاین ارزی دارند، قطعاً نام پی پال را شنیده اند. این شرکت آمریکایی، محبوبیت زیادی در میان کاربران اینترنتی دارد. این شرکت، امکانات متنوعی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد، ولی خدمات اصلی آن، شامل این موارد است: خرید و فروش کالا در سایت هایی نظیر "Ebay"، انتقال وجه (Send Money) به حساب سایرین، خرید از سایت های خدمات دامنه ( domain ) و فضای میزبانی (host)، پرداخت حق عضویت، فروش خدمات و دریافت مبلغ آن از طریق حساب پی پال و...
در حالت کلی، افتتاح حساب پی پال برای کاربران بسیار راحت است، ولی از آنجایی که متاسفانه کشور ایران با محدودیت های ناشی از وضع تحریم ها مواجه است، افرادی که تمایل دارند حساب پی پال افتتاح کرده و از خدمات آن استفاده کنند، باید به نکات مهمی توجه نمایند. شرکت پی پال حساسیت بسیار زیادی روی کاربران داخل ایران دارد، و قوانین سخت گیرانه ای در مورد ایران وضع نموده است و در صورت مشاهده ی هرگونه ردی از ایران و استفاده از "آی پی" آن، حساب فرد را بلوکه می کند. برای افتتاح حساب پی پال، مشابه گشایش حساب بانکی، لازم است که هویت فرد و محل اقامت وی احراز شود؛ ولی به دلیل اینکه امکان افتتاح حساب با کارت های اعتباری همانند ویزا کارت و مستر کارت نیز وجود دارد، شما می توانید با استفاده از کارت های اعتباری و یک اکانت غیر ایرانی، حساب پی پال باز کنید. پیشنهاد می کنیم در ابتدا جهت آشنایی با کارت های اعتباری، مقاله های آشنایی با کارتهای بین المللی ویزا و مسترکارت و اصطلاحات پرداخت های ارزی را مطالعه نمایید.
توجه نمایید پی پال دارای دو نوع حساب: personal و Business است و کاربران بر حسب نیاز خود و کاربرد حساب مورد نظرشان، می توانند یکی از آن دو را انتخاب کنند. در مرحله ی بعد، شما باید یک حساب بانکی و یا کارت اعتباری را به اکانت خود متصل کنید. این فعالیت، وریفای کردن ( Verify ) حساب پی پال نامیده می شود؛ و بعد از آن، شما می توانید تراکنش های مورد نظرتان را انجام دهید.
* نکته مهم: برای اینکه بتوانید اکانت پی پال ایجاد کرده و وریفای نمایید، حتماً لازم است که IP شما، IP اختصاصی ثابت غیر از آی پی ایران باشد. بنابراین توصیه می کنیم از نرم افزارهای قدرتمندی استفاده کنید که آی پی ثابتی از کشور مشخصی ارایه نمایند. در صورتی که آی پی شما از ایران باشد، و یا هر بار از آی پی متنوعی استفاده نمایید، پیپال اکانت شما را لیمیت ( بلوکه ) می کند. در جریان باشید کاربران سایر کشورها در صورت لیمیت شدن اکانت پی پال شان، می توانند با ارائه ی مستندات لازم، دوباره اکانت خود را فعال نمایند؛ ولی برای کاربران ایرانی، امکان فعال کردن مجدد، بسیار سخت می باشد.

مراحل افتتاح حساب پی پال 

در صفحه ی اصلی وب سایت PayPal، بر روی گزینه ی Get Started کلیک کنید. شما کاربر جدید هستید و در صورت نیاز، می توانید مطالب مهمی نظیر نحوه ی کار پی پال را در صفحه ی اول وب سایت مشاهده کنید.

OpeningPayPal_AsanCard

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، شما از بین دو نوع حساب پی پال بایستی یکی را انتخاب کنید. برای کاربران ایرانی، وریفای کردن اکانت نوع Business، محدودیت ها و مشکلات به مراتب بیشتری دارد. بنابراین پیشنهاد می شود اکانت نوع Personal را انتخاب نمایید.

OpeningPayPal2_AsanCard

حساب پی پال، بر پایه ی یک آدرس ایمیل شکل می گیرد. آدرس ایمیل و پسووردی که وارد می کنید، اساس حساب پی پال شما هستند. در این مرحله، کشور خود را نیز باید انتخاب نمایید. هنگام وارد کردن اسم کشور، توجه داشته باشید که چون در مراحل بعد، آدرس و شماره تماسی از آن کشور نیز باید ارائه کنید، کشور را درست انتخاب نمایید.

OpeningPayPal_AsanCard3

به محض تکمیل فرم بالا، یک ایمیل فعال سازی، به آدرس ایمیل شما ارسال می شود.

OpeningPayPal_AsanCard4

لازم است با باز کردن آن بر روی تأیید آدرس ایمیل کلیک کنید.

OpeningPayPal_AsanCard5

در ادامه بایستی نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، ملیت، آدرس، شهر، کد پستی، استان، و شماره موبایل خود را وارد نمایید. دوباره تأکید می کنیم که هیچ یک از اطلاعاتی که در اینجا وارد می نمایید، نباید مرتبط با کشور "ایران" باشد. با تیک دار کردن " قبول قوانین وب سایت"، بر روی گزینه ی ادامه کلیک نمایید.

OpeningPayPal6_AsanCard

وریفای کردن حساب پی پال PayPal

تا این جا، شما توانسته اید یک حساب اینترنتی پی پال برای خودتان ایجاد نمایید؛ ولی تا زمانی که این حساب، "وریفای" نشده باشد، نمی توانید از خدمات پی پال استفاده کنید؛ بنابراین لازم است یک کارت اعتباری داشته باشید. برای تهیه ی کارت اعتباری، می توانید به راحتی یک مستر کارت هدیه و یا مستر کارت مجازی با موجودی دلخواه، از آسان کارت تهیه کرده و اطلاعات مستر کارت را در فرم مربوطه در قسمت اضافه کردن کارت وارد نمایید. با انتخاب بخش Debit Card، باید اطلاعات کارت را تکمیل کنید. این اطلاعات شامل: Card Number, Expire Time, CVV2, Billing Address است. توجه فرمایید Billing Address، مطابق همان آدرسی است که در مرحله ی رجیستر کارتتان وارد نموده اید. در مورد کارت های تراول ایزی باید بیلینگ آدرس را دبی قرار دهید.

OpeningPayPal7_AsanCard

در صورتی که تا کنون از ویزا کارت نیز استفاده نکرده اید قبل از اضافه کردن کارت می توانید مقاله آموزش پرداخت با ویزاکارت و مسترکارت را مطالعه نمایید. با وارد کردن اطلاعات ویزاکارت و تأیید آن، حساب پی پال، به کارت اعتباری متصل شده و تأییدیه ی افتتاح حساب نیز به شما نمایش داده می شود. در صفحه ی بعدی که باز می شود، می توانید گزینه های خرید، فروش و انتقال پول را انتخاب کنید.

OpeningPayPal8_AsanCard

با انتخاب هر یک از گزینه ها، شما وارد فرآیند مرتبط با آن موضوع می شوید. به عنوان مثال، با انتخاب "انتقال وجه"، امکان درخواست دریافت وجه (Request Money) و ارسال وجه (Send Money) به شما نشان داده می شود.

OpeningPayPal9_AsanCard

در ادامه، برای دیدن پنل اصلی مدیریت حسابتان، باید ایمیل و پسوورد خود را وارد نمایید. دقت نمایید در تمام مراحلی که به PayPal وصل هستید، حتماً " آی پی " شما، غیر از آی پی ایران باشد! و صرف اینکه در مرحله ی افتتاح حساب، با آی پی غیر ایران وصل شده اید، کافی نمی باشد.

OpeningPayPal10_AsanCard

در پنل اصلی پی پال، شما می توانید اطلاعات کاملی از: موجودی فعلی، تراکنش های قبلی و... را مشاهده نمایید. همچنین امکان مشاهده ی دریافت و انتقال وجه، خرید و فروش محصول، و سایر خدمات نیز وجود دارد. همانطور که در بخش اصلی تصویر زیر مشاهده می شود، این حساب پی پال، جهت دسترسی به حداقل امکانات مورد نیاز ایجاد شده است؛ زیرا برای کاربران ایرانی، امکان اضافه کردن حساب بانکی، شماره موبایل در داخل ایران و استفاده از اپلیکیشین پی پال بدون نرم افزار تغییر دهنده آی پی وجود ندارد.

OpeningPayPal11_AsanCard

نقد کردن درآمد ارزی پی پالی

بدین منظور شما پس از دریافت وجه در کیف پول پی پال خود، با تماس با تیم پشتیبانی آسان کارت، مشاوره ای در این زمینه خواهید گرفت و اگر امکان نقد کردن درآمد ارزی شما وجود داشته باشد آسان کارت شما را در این امر یاری خواهد کرد.