پرداخت هزینه ارزشیابی مدارک تحصیلی موسسه WES

پرداخت هزینه ارزشیابی مدارک تحصیلی موسسه WES | آسان کارت

 ارزیابی و تأیید مدارک تحصیلی برای اپلای وس WES

برخی از دانشگاه های کانادا و ایالت متحده امریکا علاوه بر مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی، از دانشجویان و متقاضیان پذیرش، تائیدیه ارزیابی مدارک تحصیلی را نیز درخواست می کنند. برای نمونه یکی از مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا به شیوه ی اخذ ویزای نیروی متخصص (Federal Skilled Worker Program) دریافت تائیدیه ارزشیابی مدارک تحصیلی می باشد.

به همین جهت برخی موسسات، خدماتی در همین رابطه به دانشجویان ارائه می کنند؛ این موسسات مدارک تحصیلی دانشجویان و متقاضیان را دریافت کرده و  بر اساس نظام رتبه بندی استاندارد آمریکای شمالی امتیاز دهی می کنند. معتبرترین موسسه که در این راستا فعالیت دارد، موسسه World Education Services (WES) است که اغلب سازمان های مهاجرتی و دانشگاه های آمریکا، ارزیابی مدارک تحصیلی موسسه WES را معتبر می شناسند.

 

هزینه تائیدیه ارزیابی مدارک تحصیلی (WES)

هزینه ی ارزشیابی مدارک تحصیلی با توجه به درخواست متقاضیان متفاوت است. بعد از ایجاد حساب کاربری در سایت WES لازم است که متقاضیان از هزینه ی پرداختی جهت درخواستشان مطلع شده و پرداخت را انجام دهند. برای محاسبه و اطلاع از هزینه های مربوط به هر یک خدمات موسسه ی WES می توانید به جدول مبالغ خدمات آمریکا و خدمات کانادا مراجعه کنید.

 

نکات مهم پرداخت هزینه خدمات موسسه WES

برای ارزیابی مدارک تحصیلی، پرداخت هزینه و سایر خدمات این موسسه، باید در وب سایت رسمی WES ابتدا از طریق منوی Create Account، یک حساب کاربری ایجاد کرده و کشور مورد تقاضا را از بین کانادا یا آمریکا انتخاب کنید. افرادی که برای ادامه تحصیل در دانشگاه های آمریکا یا کانادا اپلای کرده اند و یا برای مهاجرت از طریق برنامه Federal Skilled Worker اقدام کرده اند، باید مواردی را در تأیید مدارک دانشگاهی خود از طریق WES در نظر بگیرند:

  • متقاضیانی که قصد اپلای و مهاجرت تحصیلی به کانادا و آمریکا را دارند، لازم است پکیج Course by Course with GPA & course-levels را انتخاب کنند تا نمرات درسی آنها به صورت تک تک ارزشیابی شوند.
  • متقاضیانی که در مهاجرت کاری به کانادا بر اساس برنامه Federal Skilled Worker Program را دارند، باید پکیج Document by Document Evaluation را انتخاب کنند.
  • مدارکی که به منظور انجام ارزشیابی تحصیلی به موسسه WES ارسال می شوند، به متقاضی بازگردانده نمی شوند، لذا به هیچ عنوان اصل مدارک را ارسال نکنید.
  • تاییدیه موسسه WES به مدت 5 سال از تاریخ صدور آن، اعتبار دارد.

سوالات متداول درباره اخذ تائیدیه تحصیلی موسسه WES

موسسه وس خدمات ارزشیابی مدارک تحصیلی ارائه می دهد که برای تکمیل ارزیابی اعتبار آموزشی و دریافت PR یا اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا و کانادا ضروری است.

متقاضی باید تمامی مدارک موردنیاز WES را پس از پرداخت هزینه ارزشیابی مدارک تحصیلی WES و دریافت کد ارجاع 7 رقمی، از طریق دانشگاه مبدا داخل ایران، به آدرس وس ارسال کند.

هزینه WES کاملاً به نوع خدماتی که متقاضی نیاز دارد و کشوری که مدارک را برای آن ارزشیابی می کند، بستگی دارد.

تاییدیه سازمان WES به مدت 5 سال از تاریخ صدور آن، اعتبار دارد.