نحوه پرداخت هزینه سویس فی‎ ‎ویزای دانشجوی آمریکا SEVIS Fee

نحوه پرداخت هزینه سویس فی‎ ‎ویزای دانشجوی آمریکا SEVIS Fee | آسان کارت

سویس فی چیست ؟ نحوه پرداخت سویس فی، SEVIS Fee

سازمان امنیت ملی آمریکا برای بایگانی و ثبت اطلاعات دانشجویانی که از طریق ویزای M1 و F1 و J1 وارد ایالات متحده می‌شوند از سیستم SEVIS Fee استفاده می‌کند. دانشجویان برای دریافت ویزای های ذکر شده باید هزینه ای را با عنوان سویس فی پرداخت کنند و رسید این پرداخت را هنگام مصاحبه در سفارت آمریکا ارائه نمایند.

حداکثر زمانی که می توان مبلغ SEVIS Fee را پرداخت کرد، چهار روز قبل از وقت سفارت است. یعنی اگر تا چهار روز مانده به وقت سفارت این مبلغ واریز نشود، فرآیند تعیین وقت سفارت نهایی نشده است. قابل ذکر است دوره اعتبار SEVIS Fee تا یک سال بعد از تاریخ پرداخت می باشد و در صورتی که بعد از تاریخ یکساله مشخص شده، تعیین وقت سفارت انجام شود، لازم است هزینه مذکور دوباره پرداخت شود. و اعتبار آن نیز تا یک سال بعد از تاریخ پرداخت می باشد.

هزینه SEVIS Fee

این مبلغ برای ویزاهای پذیرش دانشجویی و فرصت مطالعاتی (نوع F1 و M1 و J1 ) متفاوت است. (برای پذیرش دانشجویی F1 و M1 هزینه پرداختی 350 دلار و برای ویزای فرصت مطالعاتی نوع J1 هزینه برابر با 220 دلار می باشد). اطلاعات کامل هزینه ها را می توانید در این لینک مشاهده کنید.

لازم به ذکر است که سویس فی SEVIS Fee یک پرداخت برگشت ناپذیر (Non-Refundable) بوده و در صورت رد شدن پرونده شما و یا صادر نشدن ویزامبلغ پرداخت شده عودت داده نمی شود.

همچنین این پرداخت را در صورت جابجایی دانشجو بین دانشگاه های آمریکا می توان منتقل کرد اما قابل انتقال به شخص دیگر نمی باشد.

توجه

هزینه SEVIS Fee، متفاوت از هزینه MRV Fee است. هزینه MRV Fee هزینه ایی است که جهت تعیین وقت سفارت ایالات متحده پرداخت می شود و متقاضی قبل از حضور در سفارت ایالات متحده در کشورهای همسایه بایستی مبلغ را واریز کند.
توجه داشته باشید که وبسایت پرداخت SEVIS Fee با آدرس IP ایران باز نمی شود و حتما لازم است که از آی پی غیر از ایران استفاده شود.

سوالات متداول سویس فی

بعد از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه یا موسسه می توانید با توجه به اطلاعات مندرج در نامه پذیرش اقدام به پرداخت SEVIS FEE نمایید.

بعد از دریافت وقت سفارت و قطعی شدن سفر برای مصاحبه بهتر پرداخت صورت گیرد تا سیستم سفارت نیز از این پرداخت آپدیت گردد.

بلی. حتما رسید پرداخت سویس فی و هزینه پرداختی وقت سفارت خود را در مراجعه به سفارت به همراه داشته باشید.