چگونه آپارتمان و ویلا در خارج از کشور رزرو بکنم؟

چگونه آپارتمان و ویلا در خارج از کشور رزرو بکنم؟ | آسان کارت

رزرو آپارتمان، ویلا و هاستل در خارج از کشور و پرداخت هزینه 

با رونق مسافرت های خارجی، عده از مسافران ترجیح می دهند به جای پرداخت هزینه به هتل های محل اقامت، یک واحد آپارتمان و یا ویلا اجاره نمایند و در بازه زمانی که در آن کشور اقامت می کنند، از خدمات متفاوت تری نسبت به هتل استفاده کنند. موضوع اجاره آپارتمان قبلا تنها توسط دانشجویان ایرانی مقیم خارج انجام می شد، ولی هم اکنون توسط بسیاری از هموطنان ایرانی در خارج از کشور نیز افزایش چشم گیری دارد. رزرو اتاق یا آپارتمان در استانبول، باکو، تفلیس، ... نمونه هایی از این دست است. اجاره آپارتمان مزیت ها و گاهاً معایبی نیز به همراه دارد. در اختیار داشتن یک واحد به صورت مستقل، امکان استفاده توسط خانواده های پر جمعیت، هزینه نسبتاً پایین تر اجاره در مقایسه با هزینه هتل، قرار گرفتن در مکان خاص، ... شاید جز مزایای اصلی اجاره آپارتمان/ ویلا باشد.

نحوه رزرو آپارتمان/ویلا در خارج از کشور

برای رزرو آپارتمان و ویلا، شبیه رزرو هتل شما می توانید از وبسایت های شناخته شده ای همانند: Booking.com، Agoda.com، tripadvisor.com و ... استفاده کنید. علاوه بر آن در کشورهایی که ایرانیان مسافرت های متداول توریستی به آن کشورها دارند، وبسایت های متعددی وجود دارد که خدمات اسکان انجام می دهند. در کشورهایی نظیر ترکیه، امارات متحده عربی، تایلند، مالزی، و ... می توانید با یک جستجوی ساده وبسایت های زیادی پیدا کنید. در هر کشوری قوانین و مقررات خاصی برای اجاره کوتاه مدت آپارتمان و ویلا برای خارجیان وجود دارد که آشنایی با قوانین و مقررات آن کشور مطمئنا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری می کند. همچنین پیشنهاد می شود که اعتبار و امنیت وبسایت را نیز لحاظ کنید.
بعد از جستجو و بررسی کامل شرایط آپارتمان/ ویلا مورد نظر در وبسایت های اشاره شده، تعداد شب های مورد اقامتتان را نهایی می کنید و با تکمیل اطلاعات مسافرین، به مرحله پرداخت می رسید. در مرحله پرداخت لازم است که اطلاعات کارت اعتباری که تهیه کرده اید را وارد نمایید.
توجه:
در برخی از وبسایت ها، لازم است که حتما موقع حضور در آپارتمان/ویلا فیزیک کارتی که با آن خرید انجام داده اید را نیز ارائه دهید. شرط دیگری که در برخی رزرو ها مشاهده می شود نیز اینست که کارتی که با آن پرداخت انجام گرفته است، به اسم یکی از افرادی باشد که در آن آپارتمان/ویلا قصد اقامت دارد. این موضوع بایستی قبل از ثبت سفارش حتما بررسی شود. در پرداخت های این چنینی شما نمی توانید از خدمات پرداخت آسان کارت استفاده نمایید و بایستی یک کارت فیزیکی از آسان کارت خریداری کرده و پرداختتان را خودتان انجام دهید.

سوالات متداول

بستگی به نوع ارائه آپارتمان در سایت های اعلام شده دارد. گاها عین مبلغ زمان رزرو دریافت و در نمونه هایی زمان تحویل اتاق هزینه دریافت می گردد.

این مورد کاملا به قوانین سایت ارائه دهنده آپارتمان بستگی دارد. لطفا قبل از نهایی کردن رزرو این مورد را برسی نمایید تا به مشکل برنخورید.

تمامی سایت های ارائه دهنده خدمات آپارتمان امکانات ارائه شده را اعلام می کنند. قبل از رزرو تمامی این موارد که اتاق یا آپارتمان چه امکاناتی دارند را بررسی نمایید.