پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت امریکا

پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت امریکا | آسان کارت

تعیین وقت سفارت آمریکا

بسیاری از کشورهای جهان جهت اجازه ورود مسافران کشورهای دیگر به کشور خود، تاییدیه ای تحت عنوان "ویزا" صادر می کنند. بدین ترتیب مسافران با گذراندن مراحل مشخص شده توسط آن کشور، می توانند اجاره ورود به خاک کشور مذکور را دریافت کنند. از جمله این مراحل، ارسال مدارک مورد نظر، انجام مصاحبه، استعلام هویتی و ... می باشد. سفارت ها معمولا برای این خدمات از متقاضی هزینه دریافت می کنند و پرداخت هزینه های ویزا و وقت سفارت در بیشتر مواقع با استفاده از کارت های اعتباری (ویزا کارت و مسترکارت) انجام می شود.
بر اساس قوانین ایالات متحده آمریکا نیز افرادی که قصد ورود به خاک آن کشور را دارند، بایستی قبلاً ویزای ورود دریافت کنند. از آنجایی که ایالات متحده در ایران سفارت خانه ای ندارد، شهروندان ایرانی جهت انجام امور اقامتی خود، به کنسولگری های کشورهای همسایه رجوع می کنند. در این میان امارات متحده عربی، ترکیه و ارمنستان، کشورهایی هستند که امور اقامتی ایرانیانی که قصد سفر به آمریکا دارند را انجام می دهند. برای این منظور لازم است با پرداخت هزینه وقت سفارت و مراجعه به سفارت های آمریکا در این کشورها درخواست خود برای ویزای آمریکا را ثبت نمایید. شما می توانید به آسانی خدمات پرداخت خود را از کارشناسان پرداخت آسان کارت دریافت نموده و با طی کردن مراحل زیر وقت سفارت آمریکا را برای خود تعیین نمایید.


مرحله اول: تکمیل فرم DS-160 به صورت آنلاین

در ابتدا لازم است وارد وبسایت سفارت آمریکا شوید و یک اکانت برای خود ایجاد نمایید. در این مرحله می توانید کنسولگری مورد نظر خود را نیز انتخاب کنید. فرمی که برای ویزای غیر مهاجرتی باید تکمیل شود با عنوان فرم DS-160 شناخته می شود و برای تکمیل آن بایستی از این لینک اقدام شود. تکمیل این فرم زمانبر است و توصیه ما این است که آن را با دقت و حوصله پر نمایید.
پس از تکمیل مراحل فرم DS-160، فرمی شبیه تصویر زیر صادر می شود که حاوی اطلاعات اصلی شما و کد تأیید می باشد که لازم است در روز مصاحبه سفارت همراه داشته باشید.


پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت امریکا | آسان کارت

 

مرحله دوم: تعیین وقت مصاحبه 

متقاضیان سفر به آمریکا باید توسط افسر صدور ویزا کنسولگری مورد مصاحبه قرار گیرند. برای درخواست وقت سفارت آمریکا در دوبی لازم است که از اینجا اقدام شود. از آنجایی که فرم DS-160 را قبلا پر کرده اید، گزینه ادامه را انتخاب می کنید و با ایجاد یک اکانت کاربری، وارد صفحه خود می شوید. با تکمیل اطلاعات شخصی خود و همراهانتان، به مرحله پرداخت هزینه مصاحبه می رسید. پس از پرداخت هزینه وقت سفارت، زمانهای موجود به شما نشان داده می شود و می توانید انتخاب نمایید.


مرحله سوم: پرداخت هزینه مصاحبه وقت سفارت آمریکا

در حال حاضر هزینه مصاحبه سفارت به ازای هر نفر 160 دلار است و در این مرحله باید پرداخت شود. بنابراین لازم است کارت اعتباری ارزی (ویزاکارت ویا مسترکارت) در اختیار داشته باشید یا می توانید از خدمات پرداخت آنلاین ارزی آسان کارت بدون خرید کارت وهزینه صدور کارت پرداخت خود را انجام دهید.

اولین وقت سفارت آمریکا در ارمنستان  و امارات | آسان کارت

نکته: برخی متقاضیان علاوه بر هزینه مذکور بایستی هزینه های دیگری نیز پرداخت نمایند. به عنوان نمونه داوطلبان ویزای دانشجویی و یا فرصت مطالعاتی، هزینه ای با عنوان SEVIS Fee نیز باید پرداخت نمایند و روز مصاحبه تأییدیه آن را همراه داشته باشند.

مرحله چهارم: آماده سازی مدارک و فرم های لازم برای روز مصاحبه

آمادگی جهت انجام مصاحبه جزء موارد مهم می باشد. بهتر است چند روز قبل روز مصاحبه در شهر و کشور مقصد حضور داشته باشید تا در صورت مشکلات احتمالی، وقت مصاحبه سفارت را از دست ندهید.
مدارک مورد نیاز در روز انجام مصاحبه سفارت آمریکا:

  • اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار و پاسپورت های قبلی

  • تأییدیه نهایی فرم ‏DS-160‎‏ ‏

  • یک قطعه عکس 4*6 رنگی زمینه سفید که به تازگی گرفته شده باشد

  • تمامی مدارک شغلی اعم از پروانه کسب، پروانه مطب، حکم کارگزینی، ترجمه سوابق بیمه

  • مدارک مالی اعم از پرینت شش ماهه گردش موجودی حساب و سایر مدارک که دال بر تمکن مالی فرد متقاضی باشد.‏

  • مدارکی که نشان دهد فرد متقاضی قصد بازگشت به کشور خود را دارد.‏

 

سوالات متداول وقت سفارت

خیر. این هزینه قابل باز گشت نمی باشد.

خیر. این هزینه قابل انتقال به اکانت دیگر و به شخص دیگری نمی باشد.

بلی. شما می توانید تا 5 بار وقت گرفته شده را جا به جا نمایید.