پرداخت هزینه چاپ مقاله ISI در ژورنال و مجلات خارجی (Open access)

پرداخت هزینه چاپ مقاله ISI در ژورنال و مجلات خارجی (Open access) | آسان کارت

اخذ پذیرش از ژورنالهای خارجی Open access مانند elsevier ،scopus، ساینس دایرکت

یافته های پژوهش های علمی و دانشگاهی در ژورنال ها و مجلات معتبر چاپ می شود و شاخص اعتبار پژوهش ها، چاپ یافته های آن در ژورنال های برتر دنیاست. همچنین چاپ مقاله در جهت ارتقاء جایگاه علمی دانشجویان و اساتید دانشگاه اهمیت بالایی دارد. یکی از مفاهیمی که در رابطه با ژورنال های علمی وجود دارد، قرار گرفتن آن ها در لیست موسسه اطلاعات علمی(Institute for Scientific Information) یا همان ISI است که توسط شرکت Thomson Reuters ارائه می شود. جهت آگاهی از ایندکس شدن یک ژورنال در ISI می توانید از این لینک استفاده کنید.

یافته های یک پژوهش در قالب یک مقاله (Paper/Article) برای چاپ در یک ژورنال علمی(Scientific Journal) با ارسال چکیده(Abstract) آن به ژورنال شروع می شود. و در صورت تأیید، مقاله کامل به ژورنال فرستاده می شود(Submit). ژورنال با داوری دقیق این اختیار را دارد که مقاله را قبول (Accept) و یا رد (Reject) کند. برای هر رشته علمی و دانشگاهی، ژورنالهای معتبر و شناخته شده ای وجود دارد که در این لینک می توانید مشاهده کنید.

برای چاپ مقاله در ژورنال های معتبر، عمدتا هزینه ای با عنوان Publication Fee از نویسنده مقاله دریافت می شود که مقدار آن برای ژورنال ها و مجلات مختلف، متفاوت است. هزینه چاپ مقالات در ژورنال های معتبر دنیا از 30 دلار برای مجلات هندی تا 500 دلار برای مجلات آمریکایی (یا سایر واحدهای ارزی مثل یورو و پوند انگلیس) و حتی در مواردی بیشتر و تا 10000 دلار  تغییر می کند. پرداخت هزینه چاپ مقالات، عمدتاً به صورت آنلاین و از طریق کارتهای اعتباری ویزا و مستر و همچنین حساب پی پال صورت می گیرد.
بسیاری از مجلات قبل از ارسال نامه پذیرش، هزینه چاپ و پذیرش را به صورت کامل با دانشجو تسویه حساب می کنند اما برخی دیگر از مجلات، نامه پذیرش را ارسال و برای چاپ قطعی مقاله، هزینه چاپ را از محققین دریافت می‌کنند.

تعدادی از ژورنالهایی که اقدام به چاپ ارزان مقالات می کنند عبارتند از:

در این زمینه میتوانید با ثبت سفارش "پرداخت آنلاین ارزی" می توانید هزینه چاپ مقاله در ژورنالهای خارجی Publication Fee (پاپلیکیشن فی)  را پرداخت نمائید.

سوالات متداول در زمینه چاپ مقاله Publication Fee در ژورنال و مجلات خارجی

برخی از مجلات علمی معتبر عبارتند از: مجلات تامسون رویترز- ISI مجلات اسکوپوس- SCOPUS مجلات پابمد- PubMed

هزینه چاپ مقالات در ژورنال های معتبر دنیا از 30 دلار برای مجلات هندی تا 500 دلار برای مجلات آمریکایی (یا سایر واحدهای ارزی مثل یورو و پوند انگلیس) و حتی در مواردی بیشتر و تا 10000 دلار تغییر می کند.

زمان معمول رسیدگی به مقالات 3 تا 6 ماه است.