پرداخت هزینه حق عضویت PMI

پرداخت هزینه حق عضویت PMI | آسان کارت

PMI چیست ؟ نحوه عضویت و پرداخت هزینه PMI چگونه است؟  

انیستیتو مدیریت پروژهProject management Institute(PMI) موسسه آمریکایی است که در زمینه های مختلف مدیریت پروژه فعالیت دارد و به عنوان معتبرترین و مشهورترین در این زمینه است. PMI خدمات متنوعی را ارائه می کند: تدوین استانداردهای بین المللی مدیریت پروژه، بهبود فرایندهای علمی مدیریت پروژه، مستندسازی یافته های جدید مدیریت پروژه، برگزاری همایش و کنفرانس های مرتبط، چاپ یافته ها و توسعه دانش مدیریت پروژه در کتابها مقالات و مجلات مرتبط، دوره های آموزشی و ... برای استفاده از هر کدام یک از خدمات فوق، متقاضی باید بر روی وبسایت PMI عضو شود و در صورت نیاز برای دوره های بعدی نیز عضویت خود را تمدید کند. عضویت در وبسایت مزایای مختلفی دارد فرد عضو با عضویت در وبسایت، از خدمات عمومی PMI می توان استفاده نمود و برای هر کدام یک از خدمات، هزینه مرتبط با آن نیز باید پرداخت شود.PMI انواع عضویت وبسایت در سه حالت طبقه بندی می شود:

  1. 1-Individual     
  2. 2-Student     
  3. 3-Retirement     

1- Individual : طرح عضویت فردی برای هر فردی امکان پذیر است و هزینه عضویت آن؛ 129 دلار است (10 دلار نیز به عنوان Application Fee به آن اضافه می شود). تمدید عضویت آن نیز به همان مقدار 129 دلار است.

2- Student: استفاده از طرح عضویت دانشجویی برای دانشجویانی امکان پذیر است که در ایالات متحده در مقاطع بالاتر از لیسانس و به صورت تمام وقت مشغول به تحصیل هستند. هزینه عضویت این طرح 32 دلار است و هزینه تمدید سالانه آن نیز مقدار مشابه 32 دلار است.

3- Retirement: اگر یک فرد به مدت 5 سال متوالی به عنوان یک عضو فعال در وبسایت PMI باشد، می تواند از تخفیف خوبی جهت تمدید عضویت خود برخوردار شود. در این حالت وی می تواند با پرداخت 65 دلار، عضویت خود را تمدید کند.

توجه: در وبسایت PMI دو گزینه مشابه با عناوین Register و Join وجود دارد. Register کردن یک اکانت بر روی این وبسایت، به منزله عضویت نیست و متقاضی بعد از رجیستر کردن اطلاعات خود، وارد بخش Join PMI شود و هزینه های مرتبط با آن را بر حسب نوع عضویت که در بالا توضیح داده شد، پرداخت کند.

مراحل عضویت/تمدید عضویت در وبسایت PMI

1- انتخاب گزینه Membership از منوی اصلی وبسایت PMI
2- انتخاب یکی از دو نوع عضویت Individual و یا Retirement و کلیک بر روی Join PMI/Renew Membership
( انتخاب نوع عضویت Student صرفا برای دانشجویان ایالات متحده فعال است)
3- تکمیل اطلاعات فردی
4- پرداخت هزینه عضویت (انجام پرداخت PMI بسیار ساده است و شما خودتان می توانید با خرید یک کارت این کار را انجام دهید، لطفاً راهنمای عمومی پرداخت را مطالعه کنید)